MANTRA

Mantra je série zvuků. Je to melodie duše. Zvuk a vibrace mantry pozitivně stimuluje energii. Pokud ji recitujeme nebo zpíváme, propojujeme tělo, mysl a ducha. Mantra ve spojení s dechem, případně i fyzickým pohybem zlepšuje účinky jógy, zklidňuje mysl a vytváří pocit štěstí. Používání manter je největší benefit Kundaliní jógy.

Do zpívání manter jsem zamilovaná od mojí první lekce, protože každý zvuk prociťuji v těle velmi intenzivně. Ať už je mantra součástí meditace po fyzickém cvičení nebo i jen tak během dne, vždy mi pomůže se vnitřně ztišit a naladit se na mé pravé Já.

Mantry jsou mocné prostředky, jsou klíčem k podvědomí . Působí jako afirmace, působí na nás zvuk, vibrace i dotyk jazyka o horní patro. Je to jako zasévání semínka, které pomáhá odstranit staré návykové vzorce a jako blesk pronikne do negativních myšlenek a přemění je na pozitivní. Tělo je tvořeno zvukem a vodou, existuje paměť vody... když recitujeme nebo zpíváme mantru, měníme strukturu vody ve svém těle. Vědomí můžeme změnit, změníme-li chemické složení mozkových tekutin. To vše je možné díky mantrám.


Odkazy na hudbu i s vysvětlením manter najdete zde     ........      H U D B A